Na górskich szlakach

Podróżowanie to fantastyczna sprawa. Sama zmiana klimatu pozytywnie oddziałuje na człowieka. Dzięki temu można odpocząć w fantastycznych warunkach, a co tu dopiero mówić o relaksie po ciężkiej pracy. Chyba nikogo nie trzeba specjalnie namawiać do tego, aby podróżować. Zresztą – dzięki temu, że wyjeżdżamy do innych miejsc, możemy poznać wspaniałe zabytki, atrakcje, a czasem nawet ludzi. Dla miłośników podróżowania dobra będzie książka pt. “Pięć stawów. Dom bez adresu” Beaty Sabały-Zielińskiej (https://www.taniaksiazka.pl/piec-stawow-dom-bez-adresu-beata-sabala-zielinska-p-1444147.html).

W górach

Od razu warto dodać, że jest to doskonała propozycja dla miłośników gór. Chociaż, jeżeli ktoś nie lubi gór, to właśnie może dzięki tej książce, będzie w stanie te góry pokochać. Beata Sabała-Zielińska wie jak pisać o górach. Na swoim koncie ma książki z dziedzin: literatura piękna, biografia, pamiętniki, literatura faktu oraz literatura podróżnicza. Wiele osób może kojarzyć już jej nazwisko, ponieważ to ona napisała “TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”, “Radio-aktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego”. Pisze samodzielnie, ale nawiązała również współpracę z innymi twórcami, dzięki czemu powstały takie książki, jak “Pisać. Rozmowy o książkach”, “Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką”, “Zakopane, Nie ma przebacz!” czy “Zakopane odkopane. Lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska”. Autorka wie dużo o górach. W górach również się dobrze czuje, więc pisze o nich wspaniałe dzieła.

Wysoko w górach

Tym razem Sabała-Zielińska skupiła się na miejscu, które znajduje się wysoko w górach. W miejscu, gdzie czasem nie ma dostępu, jeżeli natura zablokuje tam dojście. Mowa o schronisku, które znajduje się w Dolinie Pięciu Stawów. Od ponad 100 lat schroniskiem, gdzie zawsze znajdzie się miejsce dla każdego turysty, zarządza rodzina Krzeptowskich. Znani ze swojej serdeczności i uprzejmości, zawsze zadbają o to, aby żaden turysta nie zgubił drogi na szlaku. Teraz o to schronisko dba Marychna i Marian. Chociaż przez wiele lat tak naprawdę było wiele osób, które przyczyniało się do tego, aby blask tego miejsca nie zgasł. Co jest tak niezwykłego w tym miejscu? Chociażby to, że jest to jedyny dom bez adresu. Ale wszystkie listy, jakie są zaadresowane do tego miejsca, zawsze docierają na miejsce. Jak to się dzieje? Tego właśnie dowiemy się właśnie z tej książki. “Pięć stawów. Dom bez adresu” to naprawdę niezwykła książka, która sprawi, że wszyscy będą chcieli znaleźć się w najpiękniejszym schronisku w polskich górach.

Książka - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com